Su Arıtma

Su Arıtma


RainSoft'un benzersiz, çok yönlü içme suyu sistemleri, içme suyu ve yemeklerinizde en iyi kalitede su elde etmek için tasarlanmıştır.

Ailenize uygun hem de farklı kullanım seçenekleri ile RainSoft ters osmosis su arıtma sistemleri birbirini tamamlayan üç ayrı filtreden oluşmakta ve ön filtre ve karbon blok filtre daha sonra üçüncü bir filtre olan membrandan geçen su yüksek verimli bir arıtıma uğrar.

RainSoft satıcınız kullandığınız musluk suyunun niteliklerine göre sizin için en uygun sistemi seçmenize yardımcı olur.

Sistem Nasıl Çalışır ?
1. Adım
Şehir suyu, öncelikle 5 mikron büyüklüğündeki istenmeyen tortuları arıtmak üzere tortu filtresinden geçer. (Filtre değişim süresi ortalama 1 yıldır.)

2. Adım
Daha sonra Ters Osmosis membran kartuşa girip yarı geçirgen bir zardan oluşan spiral parçalayıcı boyunca filtre edilerek suda çözülmüş halde bulunan kurşun, civa ve nitrat gibi maddelerden arıtılarak size ideal bir içme suyu sağlar. (Membran değişim süresi ortalama 2 yıldır.)

3. Adım
Yüksek derecede filtre edilmiş su RainSoft saklama tankında muhafaza edilerek gelecek kullanımlar için hazır hale getirilir.

4. Adım
Su, bu aşamada 1 mikronluk karbon blok filtreye geçer. Tat, koku, renk, ve klor ayrımını en iyi şekilde yaptıktan sonra ideal içme suyu gümüşlü karbon post filtreden geçirilerek musluğa gönderilir. (Filtre değişim süresi ortalama 1 yıldır.)
• Sistem kendi kendini temizleyebilen ters yıkama vanası sayesinde suyun akışını hızlandıran mekanizmaları birlikte kullanır, ve membran ömrü 2 ile 5 yıla kadar uzar.
• Modüllerden oluşan dizaynı filtrelerin kolayca değiştirilmesini sağlar.
• Kullanışlı kapatma vanası sayesinde tankı boşaltmaya gerek kalmaz.
• Çift yönlü olarak kullanılabilen depolayıcı tank gerektiğinde istenilen biçimde monte edilir.
• Ters osmosis zarlar 0,009 mikron'a kadar tüm parçacıkları filtre eder.
• RainSoft'un özel hava iletici musluğu ile oluşabilecek geri tepmeler ve bakterilerin üremesi engellenir.
• Su bekleme tankı tamamen dolduğunda pis su atılan kanalın otomatik olarak kapanmasını ve su tasarrufunu sağlar. (Piyasada satılan birçok Reverse Osmosis cihazlarında bu özellik bulunmamaktadır.)

Not:
Bağımsız laboratuvar testleri sistemin tasarlanmış olan arıtımı sağlandığının garantisini verir. Unutmayın ki günümüzde satışa sunulan pek çok ürün, standartize edilmiş performans düzeyinde değildir.

Ürünlerimizin ANSI/NSF 58 standartlarına uygun olarak test edilmiş ve kullanım süresi belirtilmiştir. WATER ASSOCIATION QUALITY altın damgasını taşımaktadır.